دریاچه نیلوفر صورتی تایلند

The pink lotus lake of Thailandدریاچه نیلوفرهای صورتی تایلند

شرح

دریاچه نیلوفر صورتی، از جاذبه های زیبای کشور تایلند است. منظره دریاچه نیلوفر صورتی تایلند، آبی شفاف دریا و فرشی از گل های نیلوفر آبی است که رنگ صورتی بسیار جذابی دارند. دریاچه نیلوفرهای صورتی تایلند از زیباترین جاذبه های گردشگری استان اودون تانی است اما هنوز در میان گردشگران تور اقساطی تایلند خیلی شناخته نشده است.

در ادامه این مطلب به معرفی دریاچه نیلوفر صورتی تایلند، روش رسیدن به آن و بهترین زمان رفتن به دریاچه نیلوفر صورتی می پردازیم. اگر قصد سفر به تایلند را دارید این مکان گزینه ای رویایی برای گذراندن لحظاتی مفرح و به یادماندنی محسوب می شود. پس همراه ما باشید تا گشت و گذاری کوتاه در این دریاچه زیبا و دیدنی را تجربه کنیم.

دریاچه نیلوفرهای صورتی تایلند

دریاچه نیلوفرهای صورتی در شمال شرقی کشور تایلند و در منطقه کومفاواپی از شهر اودون تانی قرار دارد. این دریاچه بخشی مهم از اکوسیستم طبیعی این منطقه است. در فصول سرد سال، گل های نیلوفر آبی صورتی رنگ روی این دریاچه رشد کرده و منظره ای رویایی را تشکیل می دهند.

دریاچه نیلوفر صورتی تایلند دقیقاً کجاست؟

دریاچه نیلوفرهای صورتی تایلند حدود یک ساعت از جنوب شرقی شهر اودون تانی فاصله دارد. به طور دقیق این دریاچه در شمال شرقی کشور تایلند، استان اودون تانی، منطقه کومفاواپی واقع شده است. این جاذبه فصلی در ناحیه ای به نام ایسان قرار گرفته که دسترسی به آن با وسایل حمل و نقل معمولی سخت است.

از این روی این منطقه چندان مورد بازدید گردشگران نیست.راحت ترین روش دسترسی به این دریاچه خیره کننده استفاده از وسایل حمل و نقل شخصی است. اگرچه تاکسی ها و توک توک ها نیز بازدیدکنندگان را به این منطقه می رسانند. البته منطقه اودون تانی از طریق جاده و راه آهن با سایر مناطق کشور تایلند ارتباط خوبی دارد.

خرید تور اقساطی بانکوک با بهترین قیمت و بدون ضامن

مسیرهای دسترسی به این دریاچه

کرایه ماشین یا موتور سیکلت

اگر با وسیله نقلیه شخصی به این مکان نرفته اید، می توانید به راحتی یک ماشین یا موتور در شهر اودون تانی کرایه کنید. برای کرایه اتومبیل به یک گواهینامه رانندگی بین المللی احتیاج دارید و فراموش نکنید که بپرسید آیا بیمه مسافرت شما را تحت پوشش موتور سواری قرار می دهد یا خیر.

به یک تور تفریحی بپیوندید

این مورد ممکن است ساده ترین گزینه برای شما باشد. از متصدی هتل خود بخواهید با اداره گردشگری تایلند تماس بگیرد تا آنها شما را به یک آژانس محلی که این تورها را برگزار می کند مرتبط کنند و ترتیب این مسافرت را بدهند.

اجاره یک تاکسی یک روزه

گرفتن تاکسی برای یک روز در این شهر ساده است. هزینه این امر چیزی بین ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ بات خواهد بود. حتماً اطمینان حاصل کنید که این هزینه، رفت و برگشت را با هم شامل شود و راننده تا پایان قایق سواری منتظر شما بماند.

معرفی دریاچه نونگ هان یا نیلوفر صورتی تایلند

نونگ هان یک دریاچه آب شیرین است که در شمال استان اودون تانی در شمال شرقی تایلند واقع شده است. این دریاچه با حدود ۷ کیلومتر درازا و ۳ کیلومتر عرض نسبتاً بزرگ است؛ ولی با عمق تقریبی ۲ متر کاملا کم عمق محسوب می شود. این دریاچه یک اکو سیستم مهم محلی است که مکان زندگی طیف متنوعی از ماهی ها، پرندگان و گیاهان است.

در بیشتر مواقع سال دریاچه نیلوفرهای صورتی تایلند فقط یک دریاچه معمولی است. با این وجود برای سه ماه از سال، شکوفا شدن هزاران گل نیلوفر صورتی در سطح آب آن را به یک دریاچه صورتی رنگ جادویی تبدیل می کند. به خاطر وجود این فرش به ظاهر پایان ناپذیر از شکوفه های صورتی است که CNN این دریاچه را در رده یکی از عجیب ترین دریاچه های جهان قرار داده است.

خرید تور قسطی پوکت با شرایط کاملا ویژه و کمترین کارمزد

افسانه دریاچه نونگ هان

طبق افسانه های محلی، نونگ هان کومفاواپی بخشی از یک داستان سنتی است که سرگذشت شاهزاده فاداینگ و پرنسس نانگ آی را روایت می کند. نانگ آی به دلیل زیبایی اش مشهور بود و خواستگاران بسیاری داشت. بنابراین پدرش تصمیم گرفت برای تعیین برنده ازدواج نانگ آی مسابقه ای را در قالب یک جشنواره موشک برگزار کند. مسابقه با قتل و غارت و انتقام درهم آمیخت و شکل پیچیده ای به خود گرفت.

آن طور که افسانه می گوید، مارهای اساطیری برخاسته از یک رودخانه محلی، پس از یک نبرد شدید، منطقه نونگ هان را در آب فرو برده و سبب ایجاد این دریاچه می شوند. این داستان عامیانه باستانی از نظر محلی ها جنبه ای عاشقانه به دریاچه می بخشد.

بهترین زمان سفر و بازدید از دریاچه نیلوفر تایلند

بهترین زمان برای بازدید از دریاچه نیلوفرهای صورتی تایلند طی فصول خنک است. این زمان از اواسط آذرماه تا اواخر اسفند یا اوایل دسامبر تا پایان فوریه را شامل می شود. اوج زمان مشاهده نیلوفرهای آبی در ماه های ژانویه و فوریه یا بهمن و اسفند است که گل ها منطقه وسیعی از دریاچه را پوشش می دهند.
گل های نیلوفر اوایل صبح در بهترین شکل خودشان هستند چون با گرم شدن آفتاب در اواسط روز، کمی بسته تر می شوند. بنابراین توصیه می شود صبح زود به آنجا بروید تا شکوفه های نیلوفر آبی را در اوج شکوفای این گل ها بین برآمدن آفتاب و ۱۱ صبح ببینید.

امکانات تفریحی دریاچه نونگ هان

از آنجایی که دریاچه نیلوفرهای صورتی تایلند جاذبه ای فصلی بوده و دسترسی به آن نیز سخت است، امکانات این منطقه بیشتر اساسی و ساده هستند. چند توالت عمومی و چندین دست فروش غذا در محل پارکینگ عمومی مشاهده خواهید کرد. می توانید از میان وعده های موجود در این منطقه، حین قایق سواری استفاده کرده و از پیک نیک خود لذت ببرید.

با تور اقساطی پاتایا از دومین شهر مملو از گردشگر تایلند دیدن کنید

هزینه و مبلغ بازدید از دریاچه نیلوفرهای صورتی تایلند

پس از رسیدن به اسکله بان دی ام در انتهای شمالی دریاچه، بلافاصله ردیف قایق هایی را می بینید که در انتظار شما هستند. در مورد اجاره قایق دو گزینه وجود دارد: قایق های چوبی کوچک که دونفره هستند و قایق های پلاستیکی بزرگ تر که هشت نفره هستند.

هزینه قایق های کوچک برای هر ساعت است و قایق های بزرگ تر برای یک ساعت هزینه متفاوتی دارد. اجاره قایق شامل راننده، جلیقه نجات و سایبان های کوچک می شود. قایق های کوچک این مزیت را دارند که بیشتر در دل نیلوفرها فرو بروند و عکس های بهتری به شما بدهند! همانطور که قبلاً گفته شد، بهتر است صبح برای قایق سواری بروید تا گل های نیلوفر آبی را در بهترین شکل خود ببینید. البته قایق ها در هر ساعتی از روز برای اجاره آماده هستند.

وسایل موردنیاز دیدار از دریاچه نیلوفرهای صورتی تایلند

واضح ترین چیزی که باید در دیدار از دریاچه نیلوفرهای صورتی تایلند همراه داشته باشید، سه گانه مسافرتی است: آب، کرم ضدآفتاب و دافع حشرات. بهتر است حین مسافرت به این ناحیه لباس ساده و کفش های مناسب بپوشید. همراه داشتن نقشه آفلاین نیز گزینه مناسبی است.

مشخصات شاخص

موقعیت جغرافیایی

کشور: تایلند
شهر: بانکوک