شناخت کشور آلمان

آشنایی با کشور آلمان

کشور آلمان که در اروپای مرکزی قرار دارد از بنیان گذاران اروپای مدرن است و با 82 میلیون نفر جمعیت پر جمعیت ترین کشور اروپا محسوب می شود . دولت این کشور فدرال دموکراتیک پارلمانی است و دارای 16 ایالت می باشد که هر کدام از این ایالت ها در بعضی از مواقع می توانند در رابطه با امور خودشان تصمیم گیری کنند ، زبان رسمی کشور آلمان آلمانیست اما اکثر شهروندان این کشور می توانند به زبان انگلیسی نیز صحبت کنند .

جغرافیا

این کشور از شمال با دریای شمال ، دانمارک و دریای بالتیک ، از شرق با لهستان و جمهوری چک ، از جنوب با اتریش و سوئیس و از غرب با فرانسه ، لوکزامبورگ ، بلژیک و هلند مرز دارد . شهر برلین که پایتخت کشور آلمان است ، پر جمعیت ترین و بزرک ترین شهر این کشور محسوب می شود و از این حیث دومین کشور اروپا نیز شناخته می شود . آلمان در مرکز قاره اروپا قرار دارد . آلمان به آب ‌های آزاد از طریق دریای شمال و دریای بالتیک دسترسی دارد . طولانی‌ترین رودهای آلمان راین ، الب و دانوب هستند. آب ‌و هوای آلمان ، معتدل قاره‌ای است و بادهای آلمان غالبا از سمت غرب می‌وزند.

زبان

همان طور که در بخش قبلی گفته شد زبان رسمی کشور آلمان آلمانیست و حدود 95 درص مرد این کشور ببا این زبان صحبت می کنند .زبان آلمانی به دو بخش آلمانی پایین و آلمانی بالا تقسیم می شود که بیشتر مردم این کشور به زبان آلمانی بالا صحبت میکنند و در مدارس ، آموزشگاه ها و دانشگاه ها تمام دروس به زبان آلمانی بالا تدریس می شود .

اقتصاد

آلمان با نیروی کار مجرب در بازار اقتصادی و اجتماعی خود ، سرمایه عظیم ، سطح پایین فساد اجتماعی و اقتصادی و همچنین سطح بالای نوآوری ، در جهان اقتصاد و صنعت یکه تازی می کند. آلمان بزرگ‌ ترین اقتصاد ملی اروپا است و هم چنین جزء چهار تولید کننده بزرگ در سال ۲۰۱۶ در دنیا شناخته شده است . کشور آلمان در اتحادیه اروپا تعیین کننده قانون می باشد و جالب است بدانید آلمان مدافع سیاسی و اقتصادی کل اتحادیه اروپا می باشد. آلمان از اول ژانویه سال ۲۰۰۲ یورو را به عنوان واحد پول مشترک در تمام اروپا انتخاب نمود. از بین ۵۰۰ شرکت بزرگ دنیا  (از لحاظ سرمایه)  ۳۷ شرکت در آلمان هستند . ده شرکت برتر به ترتیب دایملر ، فولکس واگن ، آلیانتس (سودده‌ ترین) ، زیمنس ، دویچه بانک ، ا.آن ، دویچه پست ، دویچه تلکوم ، مترو و BASF هستند. از برندهای معروف آلمان می‌توان به  BMW، مرسدس بنز ، آدیداس ، پورشه ، نیوآ و فولکس واگن اشاره کرد.

میزان مهاجر پذیری

کشور آلمان با توجه به شرایط خوب اقتصادی و رشد صنعتی که دارد مدت هاست که مهاجرین از کشور های مختلف از جمله ایران را می پذیرد . ایالت هایی که بیشترین درصد مهاجر را پذیرفته اند ایالت های هامبورگ ، هسن ، برلین و بادن وورتمبرگ هستند . حدود 19 درصد جمعیت کشور آلمان را مهاجرین تشکیل می دهند که حدود 17.9 درصد ترک ها ، 13.1 درصد لهستانی ها ، 8.7 درصد روس ها ، 8.2 درصد قزاق ها و 5.3 درصد ایتالیایی ها تشکیل می دهند .

0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments