ترسناک ترین ترن های هوایی جهان

ترن های هوایی همواره یکی از جذاب ترین و پرطرفدارترین وسیله های پارک ها هستند که امروزه انواع متنوعی از آنها وجود دارد. در ادامه به بررسی برخی از ترسناک ترین ترن های هوایی از زبان خبرنگاری به نام مکادو مرفی (Mekado Murphy) خواهیم پرداخت.

  1. واندر ومن گلدن لاسو (Wonder Woman Golden Lasso) در سن آنتونیو

این ترن هوایی که ساخته ی شرکت راکی مونتن (Rocky Mountain) است، با ریل زرد رنگ خود در ارتفاع های بسیار بالا در تمام جهت ها چرخیده است. بر خلاف بیشتر ترن های هوایی که روی دو ریل حرکت می کنند، این ترن هوایی روی یک ریل I شکل ساخته شده است و از دو طرف به این ریل می چسبد. ظرفیت این ترن در هر بار حرکت 8 نفر است و محفظه ی مسافرانش یک نفره می باشد. این ویژگی باعث می شود احساس تنهایی کرده و بیشتر بترسید. این ترن هوایی که در شهر بازی سیکس فلگز فیستا تگزاس (Six Flags Fiesta Texas) قرار دارد، از یک معدن و یک حوضچه به آرامی عبور می کند. پس از اولین سقوط، بدون کاهش سرعت حرکت می کند تا به پیچ تند 360 درجه ایی برسد.

  1. ترن هوایی مسافر زمان (Time Traveler) ، برانسون (Branson)

این ترن هوایی که یک سرمایه گذاری بزرگ 26 میلیون دلاری برای پارک شهر دلار نقره ای (Silver Dollar City) است، در کوه های اوزارک (Ozark Mountains) قرار دارد. این ترن هوایی رکورد سریع ترین ترن هوایی، مرتفع ترین و بلند ترین سقوط و نیز چرخش حول محور خود را در جهان شکسته است. مکادو مرفی (Mekado Murphy) که این ترن را همراه جادا ایوان (Jada Yuan) خبرنگار سوار شده است، از تجربه ی خود چنین می گوید: ترن در حالیکه به دور خود می چرخید از ارتفاعی بیشتر از 10 طبقه سقوط می کرد. با اینکه حرکت ترن بسیار سریع بود، همچنان می توانستیم تشخیص دهیم که در کجا هستیم. محفظه ی مسافران چهار نفره بود و دو نفر کنار هم و دو نفر پشت به آنها به سمت مخالف قرار داشتند. شرکت آلمانی سازنده ی این ترن، مک رایدز (Mack Rides)، ترن را به گونه ایی طراحی کرده است که با نیروی آهن ربا حرکت کند. این ترن ارزش چند بار سوار شدن را دارد، چرا که نشستن در ابتدا، وسط و انتهای ترن تجربه های متفاوتی را برای شما به ارمغان می آورد و هر یک از این قسمت ها واکنش ها و چرخش های مختلفی را دارند. اگر به دنبال هیجان بیشتر هستید، مطمئنا انتهای ترن برای شما مناسب تر است، زیرا تمام وزن ترن را در این قسمت احساس می کنید.

  1. ترن هوایی انتقام فولادین (Steel Vengeance)

این ترن هوایی که در شهر بازی سدار (Cedar Point) قرار دارد، کمی شبیه به ترن فرانکنکوستر (Frankencoaster) که از چوب ساخته شده بود، است. راکی مونتن (Rocky Mountain) که در ساخت ترن های هایی بسیار حرفه ایی شده، ساخت این ترن را نیز بر عهده داشته است. ترن هوایی انتقام فولادین رکورد بلندترین ترن هوایی جهان با ارتفاع 60 متر و نیز چرخش اولیه 90 درجه را به خود اختصاص داده است. این ترن با سرعت 120 کیلومتر بر ساعت خود تنها یک لحظه آرام خواهد شد و در آن بالا و پایین ها و چرخش های عجیبی را تجربه خواهید کرد. کل زمان سفر شما با این ترن هیجان انگیز دو و نیم دقیقه خواهد بود.

  1. ترن هوای هنگ تایم (Hang Time)، کالیفرنیا

این ترن هوایی که در پارک ناتز بری (Knotts’ Berry Farm) قرار دارد، با رنگ های زیبای خود جلوه ی بی نظیری را به این پارک بخشیده است و هیجان بسیار زیادی را برای مسافرانش به ارمغان می آورد. ترن هوایی هنگ تایم خوشامد گویی گرمی به مسافران پارک ناتز بری می گوید. این ترن چهار ردیف و در هر ردیف چهار صندلی دارد که پیشنهاد میشود برای داشتن بهترین تجربه در ردیف اول بنشینید. شروع حرکت شما پشت به زمین و رو به آسمان تا ارتفاع زیادی بالا برده می شوید، و پس از یک توقف شیطانی، سقوط و چرخش های مکرر به شما سرگیجه ی جالبی خواهند داد. ترن هوایی هنگ تایم به حرکتی که شرکت آلمانی سازنده ی آن، گروستلور (Gersttauer)، حرکت گرانش بر عکس (Negative – g stall) نامیده است، معروف شده است که در آن شما چند ثانیه به صورت واژگون آویزان خواهید بود. یکی از جذاب ترین جنبه های این ترن هوایی، طراحی روشنایی آن در شب است که باعث درخشش ترن در شب می شود. بهتر است این ترن را هم در شب و هم در روز امتحان کنید.

0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم